„Książka nie jest towarem!”
Z czego jednak mają żyć autorzy?
Świat musi znaleźć alternatywny sposób wynagradzania twórców.
„Książka nie jest towarem!”
Z czego jednak mają żyć autorzy?
Świat musi znaleźć alternatywny sposób wynagradzania twórców.
Czy inteligencja wiąże się nierozerwalnie z rozumem? Jeśli nie – bo przecież są różne poziomy inteligencji, również takie, które nie pozwalają na przekroczenie granicy bycia rozumnym – to jaka jest w takim razie zależność między nimi? Czy można powiedzieć, że rozum to sposób wykorzystania inteligencji? Jak traktować w takim razie stworzenie zachowujące się i żyjące jak zwierzę, którego inteligencja przewyższa inteligencję człowieka? Autor poniższego opowiadania nie narzuca się czytelnikowi z tymi pytaniami, uparcie nazywając swojego stwora zwierzęciem i koncentrując się na ohydnej naturze nosicieli rozumu.
Poniższe opowiadanie zostało opublikowane w Analog Science Fact & Fiction w październiku 1961 r. W 1962 dostało nominację do Hugo, najbardziej prestiżowej nagrody amerykańskiego fandomu.
Ten dokument jest dostępny na licencji Creative Commons: Attribution-NonCommercial-ShareAlike 3.0 Generic (CC BY-NC-SA 3.0). Może być kopiowany i rozpowszechniany na tej samej licencji z ograniczeniem: nie można tego robić w celach komercyjnych.
These document is available under a Creative Commons License. Basically, you can download, copy, and distribute, but not for commercial purposes.